ForumKnk || ForumCnc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumKnk || ForumCnc

ForumKnk || Gençlerin Yeni Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kevin Costner : Türkiyeyi Gururla Söz Ediyo0rum

YazarMesaj
Yaslı
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Yaslı

Erkek
Nerden Dost? : Mekandan 03
İş Veya Hobin Varmı : Forumcu :)
Sana Kankaların Lakap Olarak Ne Takar? : YasLı

Kevin Costner : Türkiyeyi Gururla Söz Ediyo0rum Empty
MesajKonu: Kevin Costner : Türkiyeyi Gururla Söz Ediyo0rum   Kevin Costner : Türkiyeyi Gururla Söz Ediyo0rum Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 4:05 pm

<table bgColor=#ffffff><tr><td colSpan=2><table bgColor=#ffffff><tr><td class=metin>Kevin Costner: Türkiye'den gururla söz ediyorum</TD>
<td align=right></TD></TR></TABLE></TD></TR>
<tr><td class=spot-haber vAlign=top colSpan=2>Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Kevin Costner, Türk Hava Yolları (THY) reklam filminde oynamak üzere Türkiye'ye geldi. </TD></TR></TABLE>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=1 align=right>
<tr><td style="PADDING-RIGHT: 5px" align=right>

</TD></TR></TABLE>
Costner, ayağının tozuyla ****** Havalimanı'nda bulunan Airport Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, üzerinde "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazılı şapkayla katılan Kevin Costner, ''Türkiye'den sahiplenmeyle, gururla söz ediyorum'' dedi.
Ünlü oyuncu Costner THY reklam filmi için ABD'den özel uçakla İstanbul'a geldi. Costner, Airport Otel'de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Costner'ın yanı sıra THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Genel Müdür Temel Kotil ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
.Daha önce THY ile uçmadığını söyleyen Kevin Costner, müşterilerine önem veren, büyüyen şirketlerle çalışmayı tercih etiğini anlattı. Oynayacağı reklam filmi ile ilgili konuşan Kevin Costner daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Gazeteciler Filistin'de yaşanan dram ile ilgili düşüncelerini sorduğu Costner, ''Hepimiz bir ülkede doğduk. Bununla ilgili seçimimi olamaz. Önemli olan hepimizin kendisini dünya vatandaşı olarak hissetmesi Savaşlar dünyanın var olmasından buyana var. Hedefimiz bunu bitirmek. İnanıyorum ki, üçüncü dünya savaşını durdurma gücümüz, inancımız tutkumuz var''şeklinde konuştu.
İnsanların kendisini ciddiye almasını istediğini, çok şöhret olmak için hayal kurmadığı vurgulayan Costner, siyasetle ilgili görüşlerini de paylaştı. Obama için ''ABD için en iyi insan kazandı'' değerlendirmesini yapan ünlü sanatçı, dünyanın geri kalanının en iyi şekilde dikkate alan kişinin seçildiğini kaydetti.
''Uçuş anısını anlattı''
Uçuşla ilgili ilginç bir anısı sorulan Kevin Costner, şunları anlattı: ''Çok çocuğum var. Kese kağıtlarına ihtiyacımız var. Çok gürültülü çocuklarım var. Uzun senelerdir özel uçakla uçuyorum. Çocuklarımdan 10 yaşındaki kızım, bir gün bana 'Özel olarak uçmak istemiyorum' dedi. 'Niye?' diye soruduğumda, 'Çünkü hiç kimseyle tanışamıyorum' dedi. Bu da benim özel uçuş tecrübem.''
Costner şapkasında neden "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazılı olduğu sorusuna da, ''Aynı lisanı konuşmadığınız bir ülkeye gelmenin mutluluğunu paylaşmak istedim'' şeklinde yanıt verdi.
"******'ü oynamak ister misiniz?" sorusuna ise, böylesi bir kişiyi yabancıdan çok Türkiye'den bir aktörün oynamasının daha uygun olacağını belirten Costner, ''Daha önce bir kişiyle ilgili hiç bu kadar gurur duyulduğunu görmedim. Gerçekten çok özel bir insan olması lazım'' şeklinde konuştu.
''Müzisyen olarak beni ilk Türkiye davet etti''
Aktör yanından çok müzisyenliği ile mutlu olduğunu dile getiren Kevin Costner, ''İlk gelişimden sonra Türkiye'den sahiplenmeyle, gururla bahsediyorum. İnsanlara güzel olduğunu söylüyorum. Bunları insanlara anlattığınız zaman büyükelçi oluyorsunuz. Eğer Washington'da yetkililerle konuşma imkanım olursa buradaki tecrübelerimi anlatıp, Türkiye ile ilişkilerin neden çok iyi olması gerektiğini anlatacağım'' dedi.
Türk sineması hakkında hiçbir fikri olmadığını da üzülerek anlatan ünlü yıldız, reklam filmi çekimlerinin ardından eşi hamile olduğu için hiç durmadan geri döneceğini söyledi.
ABD'li aktör ile nasıl anlaştıkları sorulduğunda söz alan Candan Karlıtekin, bu konuda dünya standartları ne ise o çerçevede anlaştıklarını, her yatırımın karşılığını almak üzere planlama yaptıklarını vurguladı.
Aynı soruya Costner da, ''Benim için alacağım ödeme ilişkilerin devam etmesi açısından daha az önem arz ediyor. İkinci kez gelmemin sebebi birinci gelişimdeki karşılanmamadır. Üç sene önce müziğe başladım. Türkiye beni müzisyenliğimle davet eden ilk ülkeydi. 'Eğer çağrılıyorsam mutlaka gitmeliyim' dedim.Ve hayatımda müziğin çok önemli bir yeri var. Ve bu sebepten reklam çekimini kabul ettim.'' dedi.
"Kriz beni de etkiledi''
Costner küresel krizin kendisini de etkiyip etkilemediği sorulduğunda da, ''Eğer birimizi etkilemişse hepimizi etkilemiştir. Bu benim hayatım diğerlerine göre rahat olduğu için başkalarını düşünmüyorum anlamına gelmiyor'' yanıtını verdi.
En son söz alan Temel Kotil de, hem THY ile çalışmayı kabul ettiği hem Türkiye'ye sürpriz şekilde şapkasının üzerinde anlamlı bir yazı ile geldiği için ünlü aktöre teşekkür etti.
THY'nin çalıştığı ajans Kevin Costner'ın rol alacağı 60 saniye olarak planlanan reklam filmini 12-13 Ocak tarihlerinde çekecek. THY'nin yolcularına verdiği özel önemi vurgulayan filmi 150 kişilik bir prodüksiyon ekibi çekecek. Film Türkiye ile birlikte 70 ülkede yayınlanacak.
http://ForumKnk.LighTBB.Com

Kevin Costner : Türkiyeyi Gururla Söz Ediyo0rum
1 sayfadaki 1 sayfası