ForumKnk || ForumCnc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumKnk || ForumCnc

ForumKnk || Gençlerin Yeni Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kabil'de yabancılara saldırı

YazarMesaj
Yaslı
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Yaslı

Erkek
Nerden Dost? : Mekandan 03
İş Veya Hobin Varmı : Forumcu :)
Sana Kankaların Lakap Olarak Ne Takar? : YasLı

Kabil'de yabancılara saldırı Empty
MesajKonu: Kabil'de yabancılara saldırı   Kabil'de yabancılara saldırı Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 3:34 pm

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=629 border=0><tr><td class=pagedate>Son güncelleme: 03 Kasım, 2008 - TSİ 16:28 </TD></TR>
<tr><td bgColor=#cccccc>Kabil'de yabancılara saldırı T</TD></TR></TABLE>

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=629 border=0><tr><td>Kabil'de yabancılara saldırı T</TD>
<td>Kabil'de yabancılara saldırı T</TD>
<td>Kabil'de yabancılara saldırı T</TD></TR>
<tr vAlign=top><td class=emailandprint></TD>
<td> </TD>
<td class=emailandprint></TD></TR></TABLE>Kabil'de yabancılara saldırı

Afganistan'da silahlı kişilerin bir Fransız yardım görevlisini kaçırdığı, olaya müdahale etmeye çalışan bir kişiyi de öldürüldüğü bildirildi.

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width=208 align=right border=0><tr><td bgColor=#ffffff rowSpan=2>Kabil'de yabancılara saldırı T</TD>
<td>Kabil'de yabancılara saldırı 20081103121918081103kabul203
</TD></TR>
<tr><td class=caption>Kabil yabancılar için giderek daha tehlikeli hale geliyor</TD></TR></TABLE>

Afganistan güvenlik yetkilileri, yardım görevlisinin iki kişiyle birlikte yürürken, Toyota marka bir araçla yaklaşan üç silahlı saldırgan tarafından kaçırıldığını söyledi.

Henüz doğrulanmayan haberlere göre, kaçırılan kişinin yanındaki bir başka Fransız yardım görevlisi ve bir Afgan ise kaçmayı başardı.

Afganistan'da son zamanlarda yabancılara yönelik saldırılarda ciddi bir artış gözleniyor.

Kabil'deki BBC muhabiri Ian Pannell, son kaçırılma olayının hangi nedenle yapıldığına ilişkin net bir gösterge olmadığını söylüyor.

Taleban mı? Çeteler mi?

Ülkede Taleban tarafından yabancılara düzenlenen saldırıların yanısıra, bazı suç çetelerinin de fidye almak için yabancıları kaçırdıkları biliniyor.

Gazne'de geçen ay kaçırılan iki Bangladeşli yardım çalışanı, geçtiğimiz günlerde serbest bırakılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde, Taleban'ın üstlendiği bir silahlı saldırıda, 2'si Almanya uyruklu üç uluslararası kargo şirketi çalışanı öldürülmüştü.

Son saldırılar, Afganistan'da Taleban ile Afgan ve uluslararası güçler arasındaki şiddetin tırmandığı bir döneme rastlıyor.

Ülkede birkaç hafta önce de, İngiltere ve Güney Afrika vatandaşı olan bir yardım görevlisi öldürülmüştü.

Taleban militanları, 34 yaşındaki Gayle Williams'ın Hristiyan bir grup için çalıştığını ve kendisini bu yüzden öldürdüklerini açıklamışlardı.

Ağustos ayında da üç yabancı kadın Kabil'de öldürülmüştü
http://ForumKnk.LighTBB.Com

Kabil'de yabancılara saldırı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Irakın Kuzeyine Bombalı Saldırı