ForumKnk || ForumCnc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumKnk || ForumCnc

ForumKnk || Gençlerin Yeni Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Laz Dursun :D bakın bi

YazarMesaj
Yaslı
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Yaslı

Erkek
Nerden Dost? : Mekandan 03
İş Veya Hobin Varmı : Forumcu :)
Sana Kankaların Lakap Olarak Ne Takar? : YasLı

Laz Dursun :D bakın bi Empty
MesajKonu: Laz Dursun :D bakın bi   Laz Dursun :D bakın bi Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 4:07 pm

<table bgColor=#ffffff><tr><td colSpan=2><table bgColor=#ffffff><tr><td class=metin>Bu adam deli ha, karanti!</TD>
<td align=right></TD></TR></TABLE></TD></TR>
<tr><td class=spot-haber vAlign=top colSpan=2><table cellSpacing=0 cellPadding=0 align=right><tr><td>Laz Dursun :D bakın bi Arpaci</TD></TR></TABLE>"Le ilehe illallah ya, garanti, bu konuda hassasum, noldi rengun soldi, furadabilirim furmayadabilirim ama garantisi yok..." Bu replikler, Avrupa Yakası dizisinin Laz Dursun'u Ömür Arpacı'nın sempatik oyunculuğu sayesinde herkesin ağzına sakız oldu. </TD></TR></TABLE>
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=1 align=right>
<tr><td style="PADDING-RIGHT: 5px" align=right>

</TD></TR></TABLE>
Konuk olarak katıldığı Oflu tiplemesiyle dikkatleri çeken ve ertesi hafta dizinin kadrosuna dahil olan Arpacı, "Bu dizi için 156 bölüm bekledim. Benim için çok prestijli iş. Bundan sonra ekmek soğan yerim, başka hiçbir dizide Karadenizli rolünde oynamam." diyor. Trabzonlu olmasına rağmen horon tepemeyen, hamsi dahil hiçbir küçük balığı sevmeyen ve yüzme bilmeyen oyuncu, reklam filmleri yönetmek ve bağımsız filmlerde rol almak istiyor. Arpacı, "Bana deli diyebilirsiniz. Kendi kendime çok konuşurum. Beni ilgilendiren konularda çok hassasım. Titizim, simetri takıntım var, tez canlıyım." diyor.
Ekmek soğan yerim, başka dizide Karadenizliyi oynamam

Avrupa Yakası'nın Laz Dursun'u Ömür Arpacı ile gülmeyi garanti eden bir söyleşi gerçekleştirdik. Avrupa Yakası'na kattığı enerji ile dizinin kaçmaya hazırlanan izleyicisini yeniden ekran karşısında toplayan Ömür Arpacı, ne var ne yoksa anlattı. Röportajı okuduktan sonra bu adamı çok sevebilirsiniz de sevmeyebilirsiniz de, garantisi yok!
İlk soruyu size bırakayım.
Niye geç geldiniz?
Metrobüs nedeniyle trafik vardı, elektrikler kesikti.
Hiç problem değil öyleyse, sıkıntı yaratmayalım.
Trabzon doğumlu ve Arpacılı köyündensiniz. Köye isminizi verecek kadar bir ağırlığınız var yani?
Tam net bilmiyorum ama galiba dedenin şanı yürümüş ki köye soy ismini vermişler.
Ömür ismi Trabzon yöresinde pek tercih edilmez. Sizin isim nerden esmiş ki, Dursun dururken?
Babam nüfus müdürlüğüne gittiğinde 'Ömür olsun' demiş herhalde. Yoksa Karadeniz'de isimler biliyorsunuz Dursun, Ha, Hu filan. (Gülüşmeler)
Memnun musunuz böyle anılmaktan?
İşimi yapıyorum. Benim için Karadenizli, Doğulu ya da Egeli olmak fark etmez.
Şu an son derece düzgün bir diksiyonla konuşuyorsunuz. Çocukken şive yok muydu sizde?
Hiç öyle konuşmadım. Ama Trabzon'da yaşadığım dönemde arkadaşlarımla konuşurken kayar ya, öyle bir durum oluyor. Şimdi gittiğimde bile.
Ani tepkilerde filan ortaya çıkar ya o durumlar...
Evet, özellikle trafikte. 'Laaaannn' diye başlıyorum, üç nokta yani. Ne dediğimi bilmiyorum.
Komik birisi miydiniz çocukken?
Evet evet öyleydim. İlkokuldayken öğretmen beni sınıf sınıf gezdirirdi. Hani dersler boş olunca filan müzik seti getirirler ya, öğretmen beni götürürdü milleti eğlendireyim diye. Saçma sapan durumlar oluyordu, hatırlıyorum. Bütün sınıfları güldürüp çıkıyordum. (Gülüşmeler) Kendimi komik buluyorum, istedikten sonra güldürüyorum.
Babanız sanayide oto cam işiyle uğraşıyordu. Sizin popülerliğinizden sonra işleri artmış mı?
Piyasa çok kötü biliyorsunuz. Kriz var. (Gülüşmeler) Hiç Ömür'ün şeyinden yararlanacak bir durum yok. Sanayi kan ağlıyor. Kötü kötü, 2009 daha da kötüye gidecekmiş. (Gülüyor)
Siz babanızın yanında çalışmadınız mı hiç?
Ben beş yaşında sanayiye adımımı attım. İlk adımımı attıktan sonra mahalleye gelip arabadan indiğimizde Murat abi diye biri ben ona okkalı bir küfür savurdum. Sanayi de ilk öğrendiğim şey küfür oldu. (Gülüşmeler) Bunları silelim tabii. Babamın yanında her yaz çalışıyordum. Babam 7/24 çalışan bir insan. Biz hep çalıştık, benim pazarım olmadı. Bir ara da Mercedes için gelen özel bir camı kırdım, babam da kafamı kıracaktı.
Size benzeyen tipler çoktur Karadeniz'de. Niye bu başarı size nasip oldu?
Orada amatör olarak tiyatro yaptım, Devlet Tiyatrosu'ndaki oyuncu bir arkadaşımla 7-8 ay çalıştım. İstanbul'da dört yıl konservatuar da okudum. Bir alt yapı olmadan olacak şey değil. Kültür Üniv. Sinema TV Bölümü'nde okuyorum.
Hem de yönetmenlik. Yönetmen olmak gibi bir hevesiniz mi var? Hangi yönetmenleri seversiniz?
Reklam yönetmeni olmak isterim. Sanatsal filmler daha çok seviyorum. Keşke bağımsız filmlerden teklif gelse de oynasam...
Johnny Depp ile aynı filmde oynama hayaliniz var sanırım sizin bir de?
En sonunda ulaşacağım ona, en sonunda. (Gülüşmeler) Yok abi ya, işin esprisi o da, çok beğendiğim birisi. Hayranıyız. Öyle bir durumumuz hiçbir zaman olamayacak. Ben umutsuz değilim, Türkiye umutsuz abi. Ben şen şakrak biriyim. 50 kere izlediğim filmleri var. Abartmadan söylüyorum, Darren Aronofsky'ın 'Requiem for a Dream' filmini 300 kez izlemişimdir.
Depp'in Bahamalar'da adası varmış. Sizin?
Var Heybeli'de. (Gülüşmeler) Adam yok ama Johnny Depp'le oynarsam bir adağım var.
Depp, The P Grubu'nda gitar çalıyor mesela. Siz?
Bateri... Yok ya! (Gülüşmeler) Gitar, davul var ama kendime çalarım. Müziği sevdiğimi bilin yeter.
Temel fıkralarına gülüyor musunuz siz de?
A arkadaşlarım benden daha çok biliyorlar. O kadar anlatıyorlardır ki aklımda hiçbirisini tutamıyorum. Dinlediğimde çok gülüyorum, 'birisine anlatacağım' diyorum ama unutuyorum. Yok.
Diğer dizilerdeki Karadeniz tiplemelerini izler misiniz? Nasıl buluyorsunuz onları?
Denk gelince. Fazla yapılsın, iyi ortaya çıksın.
Laz Dursun :D bakın bi Arpaci2
http://ForumKnk.LighTBB.Com

Laz Dursun :D bakın bi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Laz Dursun 2 Dwm
» BilgiLeR Bakın