ForumKnk || ForumCnc
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumKnk || ForumCnc

ForumKnk || Gençlerin Yeni Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Laz Dursun 2 Dwm

YazarMesaj
Yaslı
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Konu Lideri || Konular Benden Sorulur!...
Yaslı

Erkek
Nerden Dost? : Mekandan 03
İş Veya Hobin Varmı : Forumcu :)
Sana Kankaların Lakap Olarak Ne Takar? : YasLı

Laz Dursun 2 Dwm Empty
MesajKonu: Laz Dursun 2 Dwm   Laz Dursun 2 Dwm Icon_minitimePaz Ocak 11, 2009 4:07 pm

Karadeniz rolüyle güldürmek garanti mi?
Hiç öyle bir durum yok. Benim Karadeniz tiplemesi oynamamın nedeni, sonuçta portremin uygunluğu, şiveyi de iyi yapıyorum. Ama onun dışında başka tiplerde oynadım. Bunun Artvinlisini de, Hopalısını da, Rize Pazarlısını da, Vakfıkebirlisini de yapıyorum ayrı ayrı yani. Bu tipleri oynayan arkadaşlar ya orayı görmemişler ya da bilmiyorlar. Sadece 'Uy daa' demekle Karadeniz tiplemesi yapılmaz. Burada bir sürü abuk durum, aksan farklılığı var yani. Karadeniz tiplemelerimin hepsinin şivesi birbirinden farklıdır.
Şu an Avrupa Yakası'nda nereyi yapıyorsunuz?
Şu an Of! 35 yaşlarında, sinirli, ileri geri her an konuşabilir bir tipi oynuyorum.
Karadeniz ya da başka yörelerin şiveleri yapıldığında o yörelerin insanları bu konuşma biçimine karşı çıkarlar. Size övgü mü var?
Daha çok övgü. Bana 'Ya şunu da kullanıyoruz, bunu niye söylemiyorsun?' diyorlar. Ya da 'Ya bunu biz de kullanıyoruz. La bu kadar olur la' gibi şeyler duyuyorum daha çok.
Yakında Karadeniz derneklerinden plaketler yağar desenize! (Gülüşmeler)
Ya plaket filan hiç uğraşamam öyle şeylerle, gidim alim filan. Protokol adamı değilim. Fırtına dizisinde iken hiç şive kullanmadığım halde Sürmeliler Derneği bir tane gemi maketi vermişlerdi. İlk bölümde şive yapmıştım. Salih Kalyoncu çok iyi yapıyordu, bana 'yapma sen' dediler. Bundan sonra şilep kabul ederim. (Gülüşmeler)
Sıkılmadınız mı Karadeniz tiplemesi yapmaktan?
Başka diziden de teklif geldi ama Karadeniz tipi artık yapmayacağım için kabul etmedim. Avrupa Yakası prestij işi. Gülse Birsel'e de söyledim. "Ben 156 bölüm bekledim." dedim. Benim için hayaldi. Onun üzerine çıkabilecek başka bir iş çekilemez sanırım. Herkeste böyle düşünüyordur sanırım. Düşünmeyen de aldanıyordur. Bırak ya Allasen? (Gülüşmeler) Bu kadar çok fanlarımın filan olabileceğini düşünmemiştim tabii. Uzun metrajda bu tiplemeyle dram oynayabilirim ama dizi olarak Avrupa Yakası dışında bir daha Karadeniz rolünü oynamam. Bunun üzerine çıkılabilir mi sizce? Ekmek soğan yerim başka bir dizide Karadeniz tiplemesi yapmam. Ben tiyatrocuyum, sadece bunu mu oynuyorum yani?
Neyi oynayamazsınız?
Benden Doğulu çıkmaz! Solaryum filan diyorsanız olmaz, çünkü esmerleşmek yerine kızarıyorum solaryumda. (Gülüşmeler) Doğu ve Ege şivesini yapabiliyorum, çalıştıktan sonra her şey yapılabilir. Sanatçıysam yapmak zorundayım, benim işim bu yani.
Lazca biliyor musunuz?
Bilmiyorum, laz değilim ben; Trabzonluyum.
Noldii, rengin soldi, garanti, Lailaheillah ya... Bu replikleri siz mi buldunuz, senaryo da var mıydı?
Gülse Birsel inanılmaz birisi. Çünkü sizin ağzınızdan doğaçlama çıkan bir şeyi ertesi hafta senaryoya koyabiliyor. O yüzden hangisini ben buldum, hangisini o koydu bilmiyorum.
Oynadığın diğer diziler içinde yakalayamadığın şöhreti ya da popülerliği Avrupa Yakası'nda yakaladınız. İlk kez doğru bir iş mi yaptım diyorsunuz?
O diziler bölümlük işlerdi. Çiçek taksi devamlı oldu. Orada da sadece 'Geldim abi, gittim abi' diyordum, yevmiyesine bakan birisiydim. Çiçek Taksi kamera karşısında heyecanımı yendiğim ilk iştir. Elim ayağıma dolanıp bir laf edemediğim bir iştir. Avrupa Yakası'nda ilk sahnem Gazanfer Özcan ile çekildi. Ben 'kayıt' denildiğinde üç beş dakika izin istedim, 'yüzümü yıkayayım,' dedim. Çok heyecanlandım. Buradayım ve daha iyisini yapmalıyım. 'Lan lan lan n'oluyor?' dedim. Her zaman doğru işler yaptım.
Buna Çıngıraklı Top filmi de dahil mi?
Değil. Boş zamanımda kabul ettiğim bir işti. Güzel çekilemedi, prodüksiyonu zayıftı. Emeğimizin karşılığını alamadık, verilen sözler tutulmadı. Arkasında durduğum bir iş değil.
Muro'dan bir sinema filmi çıkmıştı. Sizin için de bir film senaryosu yazılsa?
Öyle bir şey yok, olsa hayır demem. Olması gerekiyorsa olur. Dursun Karadeniz'de, Dursun Macaristan'da şeklinde olacaksa olmasın zaten. (Gülüşmeler) s.zengin@zaman.com.tr
http://ForumKnk.LighTBB.Com

Laz Dursun 2 Dwm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Laz Dursun :D bakın bi